JARDIN BIO / ОРГАНСКИ ИНСТАНТ ТАЈЛАНДСКИ ОРИЗ СО КОКОСОВО МЛЕКО И ЗАЧИНИ - 250 ГР.

215 МКД

Цена со 10% ДДВ.


Баркод: 3456300016628


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Откријте го овој вкусен инстант оброк инспириран од тајландската кујна, составен од кремаст ориз варен со малку зеленчук, кокосово млеко и збогатен со вкусна мешавина на зачини. Практично и вкусно решение за оброк. Уживајте во вашата храна!


- Крем од Франција

- Се подготвува во нашата фабрика за органска храна во Франција

- Без додадени вкусови


Начин на подготовка:

1. Во микробранова печка: Отворете го горниот дел од пакувањето и загрејте на 1 до 2 минути, на 750 W

2. Во сад за готвење: Мешајте ја содржината од пакувањето и гответе од 2 до 3 минути на тивок оган.


Состав: Вода, долго варен ориз* 13%, моркови* на парчиња, кромид* на парчиња, кокосово млеко* 7% (екстракт од кокос*, вода), црвени пиперки* на парчиња, стерилизиран интегрален крем* UHT 5% , пармезан* (млеко), растителна супа во прав* (морска сол, пченкарен скроб*, екстракт од квасец*, сончогледово масло*, моркови*, праз*, зачини*, ароматични растенија* (целер), целер*), екстра девствено маслиново масло*, пченка скроб*, пире од лук*, коријандер*, зачини*.

*производи од органско земјоделство

Може да содржи траги од глутен, соја и сусам.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 421 kJ/100 kcal

Масти: 4,2 g

од кои заситени: 2,5 g

Јаглехидрати: 15 g

од кои шеќери: 1,1 g

Растителни влакна: 0,7 g

Протеини: 0,3 g

Сол: 0,59 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре