LIFT' GRENADE / ХИДРАТАНТНА КРЕМА ЗА ИЗМАЗНУВАЊЕ И ОСВЕТЛУВАЊЕ НА ЗРЕЛА КОЖА - 50 МЛ.

1.110 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 3517360024746

ХРАНИ • ПОДДРЖУВА
ЕКСТРАКТ ОД СЛЕЗ • ЕКСТРАКТ ОД КАЛИНКА • ШЕА ПУТЕР

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој лесен дневен крем е збогатен со активни состојки кои ја негуваат зрелата кожа. Содржи органска француска калинка, која е богата со антиоксиданси за зајакнување на сјајот на кожата, и која заедно со останатите ботанички состојки кои се слични на ретинол, нежно и ефикасно делуваат на намалување на брчките, постигнувајќи ефект за измазнување на кожата. Формулата ја поддржува синтезата на колаген и ја снабдува кожата со интензивна влажност. Кожата се хидрира, брчките се намалуваат и природниот сјај на кожата се реактивира на дневна основа.


- 99% од вкупните состојки се од природно потекло.

- 0% силикон, минерално масло и синтетичка боја.

- Произведено во Франција.


Сертификати: Cosmébio


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете наутро, по чистење на кожата и нанесувањето на серумот. Распределете на лицето и вратот и нежно масирајте.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER), MALVA SYLVESTRIS (MALLOW) EXTRACT [1], GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PROPANEDIOL, COCO CAPRYLATE/ CAPRATE, LAURYL LAURATE, PENTYLENE GLYCOL, PUNICA GRANATUM FRUIT EXTRACT [1], SODIUM HYALURONATE, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER [1], COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL [1], CRITHMUM MARITIMUM EXTRACT [1], HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, ARGININE FERULATE, LAUROYL LYSINE, MICA, TOCOPHEROLCHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN) EXTRACT, AGAR, XANTHAN GUM, CETYL PHOSPHATE, CETYL ALCOHOL, PERFUME (FRAGRANCE), LEVULINIC ACID, SODIUM LEVULINATE, PHYTIC ACID, CI 77492 (IRON OXIDES), CI 77492 (IRON OXIDES), CI 77492 (IRON OXIDES), LACTIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, LIMONENE,LINALOOL, CITRONELLOL.

1. од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре