LIFT' GRENADE / НОЌНА КРЕМА ЗА ИЗМАЗНУВАЊЕ И ОСВЕТЛУВАЊЕ НА ЗРЕЛА КОЖА - 50 МЛ.

1.110 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 3517360024753

ОМЕКНУВА • ИЗМАЗНУВА
ЕКСТРАКТ ОД СЛЕЗ • ЕКСТРАКТ ОД КАЛИНКА • МАСЛО ОД СОНЧОГЛЕД

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Ноќната крема Lift'Grenade Plumping & Smoothing е погодна за зрела кожа. Содржи органска француска калинка, богата со антиоксиданси за зајакнување на сјајот на кожата, и која заедно со останатите ботанички состојки кои се слични на ретинол, нежно и ефикасно делуваат на намалување на брчките, постигнувајќи ефект за измазнување на кожата. Исто така го успорува намалувањето на колагенот. Кога ќе се разбудите, кожата е сјајна и полна.


- 99% од вкупните состојки се од природно потекло

- 0% силикон, минерално масло, синтетичка боја

- Произведено во Франција


Сертификат: Cosmébio


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го третманот за измазнување со сјај навечер на целото лице и врат.


СОСТОЈКИ ((NCI): AQUA (WATER), MALVA SYLVESTRIS (MALLOW) EXTRACT [1], DICAPRYLYL ETHER, CETYL ALCOHOL, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PENTYLENE GLYCOL, PROPANEDIOL, CETYL PHOSPHATE, ARGININE FERULATE, CETEARYL ALCOHOL, PUNICA GRANATUM FRUIT EXTRACT [1], SODIUM HYALURONATE, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, CRITHMUM MARITIMUM EXTRACT [1], HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, TOCOPHEROL, CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN) EXTRACT, XANTHAN GUM, PERFUME (FRAGRANCE), LEVULINIC ACID, SODIUM LEVULINATE, LACTIC ACID, SODIUM BENZOATE, BENZYL ALCOHOL, LIMONENE, LINALOOL, CITRONELLOL.

1. од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре