LIFT' GRENADE / ИНТЕНЗИВЕН ОСВЕТЛУВАЧИ СЕРУМ ПРОТИВ БРЧКИ ЗА ЗРЕЛА КОЖА - 30 МЛ.

1.110 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 3517360024777

ИЗМАЗНУВА • ПОТТИКНУВА
ЕКСТРАКТ ОД ПРАСКА • ЕКСТРАКТ ОД ЈАБОЛКА • ЕКСТРАКТ ОД МАЛИНА

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој серум е богат со двојно концентрирани активни состојки и обезбедува интензивна нега со видливи својства за измазнување. Антиоксидативните екстракти, добиени од органска француска калинка и растителната алтернатива на ретинолот нежно и ефикасно делуваат на намалување на брчките. Тие го обновуваат сјајот и еластичноста на кожата додека истовремено го забавуваат намалувањето на колагенот. Триесет минути по нанесувањето, резултатите се видливи на брчките, а од ден на ден кожата е видно помазна и посјајна.


- За зрела кожа

- Измазнува и го зајакнува сјајот

- Богата со антиоксиданси

- 99% од вкупните состојки се од природно потекло

- 0% силикон, минерално масло, синтетичка боја

- Произведено во Франција


Сертификати: Cosmébio


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го серумот на лицето и вратот наутро и навечер, на совршено исчистено лице и врат и пред да нанесете хидратантна крема.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER), MALVA SYLVESTRIS (MALLOW) EXTRACT [1], GLYCERIN, PENTYLENE GLYCOL, PROPANEDIOL, TRIETHYL CITRATE, PUNICA GRANATUM FRUIT EXTRACT [1], CRITHMUM MARITIMUM EXTRACT [1], SODIUM HYALURONATE, RIBOSE, PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT [1], RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) FRUIT EXTRACT [1], PRUNUS PERSICA (PEACH) LEAF EXTRACT [1], SHIKIMIC ACID, MICA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, XANTHAN GUM, ACACIA SENEGAL GUM, AMORPHOPHALLUS KONJAC ROOT POWDER, GELLAN GUM, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, PERFUME (FRAGRANCE), SODIUM CHLORIDE, LEVULINIC ACID, SODIUM LEVULINATE, CI 77492 (IRON OXIDES), SODIUM HYDROXIDE, LACTIC ACID, SODIUM BENZOATE, LIMONENE, LINALOOL, CITRONELLOL.

1. од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре