LIFT' GRENADE / КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ ПРОТИВ БРЧКИ И ТЕМНИ КРУГОВИ - 15 МЛ.

1.110 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 3517360024760

ИЗМАЗНУВА • ХИДРИРА
ЕКСТРАКТ ОД СЛЕЗ • ЕКСТРАКТ ОД КАЛИНКА • ЕКСТРАКТ ОД МОРСКИ АНАСОН

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој експертски третман за околу очи е богат со антиоксиданси кои се наоѓаат во екстрактите од органска француска калинка и морски анасон, алтернатива на ретинолот од растителна основа. Тие работат во синергија, измазнувајќи ја и хидрирајќи ја кожата. Благодарение на неговиот апликатор со метална топка, деконгестивниот ефект е засилен за свеж и побуден изглед. Како резултат на тоа, ги намалува брчките и темните кругови под очите.


- За зрела кожа

- Идеален за темни кругови под очите

- Свежина и сјај

- 99% од вкупните состојки се од природно потекло

- 0% силикон, минерално масло и синтетичка боја

- Произведено во Франција


Сертификати: CosmébioКАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го третманот за очи Lift'Grenade наутро и/или навечер на пределот околу очите.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER), MALVA SYLVESTRIS (MALLOW) EXTRACT [1], GLYCERIN, PENTYLENE GLYCOL, PROPANEDIOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, TAPIOCA STARCH [1], PUNICA GRANATUM FRUIT EXTRACT [1], CRITHMUM MARITIMUM EXTRACT [1], SODIUM HYALURONATE, POLYGONUM FAGOPYRUM (BUCKWHEAT) SEED EXTRACT, CHLORELLA VULGARIS EXTRACT, ORYZA SATIVA (RICE) HULL POWDER, PULLULAN, HYDROGENATED VEGETABLE OIL, LYSOLECITHIN, SCLEROTIUM GUM (AMIGEL), ACACIA SENEGAL GUM, XANTHAN GUM, PERFUME (FRAGRANCE), LEVULINIC ACID, SODIUM LEVULINATE, SODIUM HYDROXIDE, LACTIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, LIMONENE, LINALOOL, CITRONELLOL.

1. од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре