HYDRA ALOE VERA / 24H ХИДРАТАНТЕН КРЕМ-ГЕЛ ЗА ЛИЦЕ ЗА НОРМАЛНА И КОМБИНИРАНА КОЖА - 50 МЛ.

760 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 3517360019421

ХИДРАТАЦИЈА • ВЛАЖНОСТ
АЛОЕ ВЕРА • ШЕА ПУТЕР • МАСЛО ОД КОКОС
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој 24-часовен хидратантен гел-крем со 60% органска алое вера и во комбинација со природна хијалуронска киселина обезбедува интензивна и освежувачка хидратација. Крем-гелот има особено лесна текстура која се впива во кожата давајќи и влажност онаму каде што е потребно. Еластична и полна со вода, кожата е видно помека и блескава во текот на денот.


- За нормална до комбинирана кожа.

- Хидратација на горните слоеви на епидермисот.

- 99% од вкупните состојки се од природно потекло.

- 0% силикон, минерално масло, синтетички мирис.


Сертификати: ECOCERT - Cosmos Organic, Cosmébio - COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете Hydra Aloe Vera Gel-Cream наутро и/или навечер на претходно исчистено лице.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER), ALOE BARBADENSIS (ALOE VERA) LEAF JUICE [1], GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, COCO CAPRYLATE/CAPRATE, PROPANEDIOL, LAURYL LAURATE, PENTYLENE GLYCOL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER [1], COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL [1], ALOE BARBADENSIS (ALOE) LEAF JUICE POWDER [1], SODIUM HYALURONATE, CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN) EXTRACT, AGAR, XANTHAN GUM, BENTONITE (VOLCANIC CLAY), CETEARYL OLIVATE, SORBITAN OLIVATE, PERFUME (FRAGRANCE), SODIUM LEVULINATE, PHYTIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, CITRIC ACID, CI 77510 (FERRIC FERROCYANIDE), TALC, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, LIMONENE, LINALOOL, CITRONELLOL.

1. од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре