Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

MEN / CEDRE BIO ДЕО РОЛОН ЗА МАЖИ ОД КЕДАР - 50 МЛ.

555 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 3517360020298

АПСОРБИРА • НЕУТРАЛИЗИРА
МАСЛО ОД КЕДАР • МАСЛО ОД ПАЧУЛИ • АЛОЕ ВЕРА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

LÉA NATURE SO BiO étic создаде дезодоранс со 24-часовна заштита за мажи. Збогатен е со природна пудра која ја апсорбира влажноста и обезбедува сувост без да ги попречува процесите на потење на телото. Во исто време, дезодорансот го неутрализира непријатниот мирис на телото и зрачи со машки, дрвенест мирис добиен од органско кедрово масло.


- Апсорбира влажноста

- Ги неутрализира телесните мириси

- Не содржи алкохол и алуминиум


Сертификати: ECOCERT - Cosmos Organic


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете од део ролон-от Organic Cedar 24h Deo на сува кожа.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, TALC, SACCHAROMYCES FERMENT, POLYGLYCERYL-6 STEARATE, PERFUME (FRAGRANCE), MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, PROPANEDIOL, SODIUM LEVULINATE, CITRIC ACID, CELLULOSE GUM, POLYGLYCERYL-6 BEHENATE, SODIUM HYDROXIDE, GLYCERIN, ALOE BARBADENSIS (ALOE) LEAF JUICE POWDER [1], SCLEROTIUM GUM (AMIGEL), GLYCERYL CAPRYLATE, SODIUM BENZOATE, POGOSTEMON CABLIN (PATCHOULI) OIL [1], LACTOBACILLUS FERMENT, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, LIMONENE, CEDRUS ATLANTICA (CEDAR) BARK OIL [1], LINALOOL, DECYL GLUCOSIDE, SILVER CITRATE, LACTIC ACID.

1. од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре