URTEKRAM / ОРГАНСКА СУВА БРУСНИЦА - 150 ГР.

210 МКД

Цена со 10% ДДВ.


Баркод: 5701058011356


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органските суви брусници на Urtekram се брусници со совршена комбинација на киселост и сладост. Засладени се со шеќер од трска, кој им дава мал дополнителен шарм при што нема да можете да им одолеете. Одлични се како декорација на вашите колачи, им даваат сладок вкус на благите лепчиња и се совршен избор за попладневна ужина со бадеми.- Шеќер од трска

- Имаат киселкав и сладок вкусСостав: Брусница* (60%), шеќер од трска*, сончогледово масло* (<1%)].

*органско потекло


Складирање: Да се чува на ладно и суво место.Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1400 kJ/340 kcal

Масти: 0,4 g

од кои заситени: 0,07 g

Јаглехидрати: 78 g

од кои шеќери: 65 g

Растителни влакна: 4,5 g

Протеини: 0,8 g

Сол: 0,01 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре