URTEKRAM / ОРГАНСКИ СВЕТЛО КАФЕН ШЕЌЕР - 1КГ.

255 МКД

Цена со 10% ДДВ.


Баркод: 5765228252826


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Светло-кафениот шеќер од трска на Urtekram се извлекува од органски одгледана шеќерна трска. Сокот од трската испарува, се кристализира и прочистува. Светло-кафениот шеќер од трска може да се користи на ист начин како и останатиот шеќер, со тоа што има појак и покарамелизиран вкус. Погоден и за печење и за готвење.Состав: Шеќер извлечен од органски одгледана шеќерна трска од Бразил.Складирање: Да се чува на суво и не премногу топло место.Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1690 kJ/400 kcal

Јаглехидрати: 99,6 g

од кои шеќери: 99,5 g

Растителни влакна: 0,1 g

Протеини: 0,1 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре