RHODIOLA ROSEA / SOS SOOTHING НОЌНА МАСКА ЗА ЛИЦЕ ЗА СЕНЗИТИВНА КОЖА – 50 МЛ.

592 МКД 740 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (2)

Баркод: 4743318118758

ХРАНЕЊЕ • СМИРУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД ЗЛАТЕН КОРЕН • МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Маска за лице
  • Дејство / Ефект - Смирување (Soothing/Calming) , Хранење (Nourishing)
  • Сертификати - Ecocert COSMOS ORGANIC , Cosmebio COSMOS ORGANIC
  • Брендови - Natura Siberica
  • Тип на кожа - Чувствителна кожа
  • Наменето за - Лице

Оваа маска базирана на хидролат од органски златен корен, интензивно хидрира, смирува и храни уморна кожа, отстранувајќи го чувството на затегнатост..

Златниот корен е богат со органски киселини, манган, бакар, цинк, есенцијални масла и флавоноиди кои што ги подобруваат заштитните функции на кожата. Хидролатот од органски златен корен има смирувачки ефект и штити од изложувања во околината. Органското масло од сибирски бор, е уникатен природен извор на полинезаситени киселини, Е и Ф витамини, ја негува и омекнува кожата. Хијалуронската киселина длабоко ја навлажнува кожата, зголемувајќки ја цврстината и есластичноста. Витаминот Е, е моќен антиоксидант кој што го успорува стареењето на кожата.


20,3% состојки од органско потекло
98,8% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста, сува кожа. Не плакнете. Користете ја 2-3 пати неделно.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, GLYCERIN,HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, CETEARYL ALCOHOL, OCTYLDODECANOL, GLYCERYL STEARATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, GLYCERYL LINOLEATE, GLYCERYL OLEATE, GLYCERYL LINOLENATE, RHODIOLA ROSEA ROOT WATERH*, PINUS SIBIRICA SEED OILWH*, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL*, TOCOPHEROL, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACTWH*, ELEUTHEROCOCCUS SENTICOSUS ROOT EXTRACTWH*, RHODODENDRON ADAMSII LEAF/STEM EXTRACTWH*, SORBUS AUCUPARIA FRUIT EXTRACTWH*, DASIPHORA FRUTICOSA EXTRACTWH*, ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM EXTRACTWH*, ROSA DAVURICA LEAF EXTRACTWH*, SODIUM HYALURONATE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, CI 77491, LIMONENE, LINALOOL

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Соња Стојкова
18/02/2022
Има прекрасен мирис, одлична маска

Софија К.
06/10/2021
Преубав ноќен крем. Лесно се впива, воопшто не е мрсен, а кожата наутро е неверојатно мека и нежна. Погоден за мрсна и чувствителна кожа.

Поврзани производи

Најгоре