Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота
Rutina za lice

Нови производи!

Погледнете ги нашите најнови производи и нарачајте веднаш!

Heaven - Eau de Parfum 100 ml. 985 МКД

Цена со 18% ДДВ.

My soul - Eau de Parfum 100 ml. 985 МКД

Цена со 18% ДДВ.

Best-Sellers

Погледнете ги нашите најпродавани и нарачајте веднаш!

Производи на акција!

Погледнете ги нашите производи на акција и нарачајте веднаш!

Најголемиот број на производи од нашата козметика се сертифицирани согласно Cosmos стандардот, што само по себе е гаранција за квалитетот.
Вашата кожа ќе ја обожава! Нашата козметика има докажана ефикасност и одлична компатибилност со различните типови на кожа, со цел да добиете здрав и негуван изглед.
Најголемиот дел на производи се погодни за вегани.
Нашите амбалажи се направени од рециклирачки материјали, со цел да покажете, дека ја сакате животната околина, исто онолку колку што ја сакате и својата кожа.
Ниту еден наш производ не е тестиран на животни, ниту пак содржи состојки во својот состав, кои биле тестирани на животни. Животната околина, а со тоа и животните, ни се подеднакво важни, како и вашето здравје!

Инспирација од Инстаграм

@bellina.mk

Нашиот блог

Бидете во тек со сите новости!

12Apr

Како да изберете најбезбедна крема со СПФ фактор за вашето дете?

Во кремите со СПФ заштитен фактор миже да се крие коктел на хемикалии. Постојат два типа на креми со заштитен фактор. Едните содржат минерални/физички филтри а другите содржат хемиски филтри. Секогаш треба да избираме креми со минерални филтри. Зош

Прочитај повеќе
03Jul

Прегрнете ја природата: Најдобрите органски средства против комарци

Инкогнито Репелент е природно решение кое обезбедува ефикасна заштита од комарци и други инсекти. Неговата моќна формула е направена од мешавина на органски есенцијални масла, нудејќи пријатен мирис додека ја заштитува вашата кожа од каснувања.

Прочитај повеќе
11Feb

ORGANIC VS NATURAL VS BIO

Од производи за убавина до храна и пијалоци, на производите се залепени етикети како „природно“, „органско“ и „био“

Прочитај повеќе
Најгоре