YARRAH / ОРГАНСКА СУВА ХРАНА ЗА КУЧИЊА SENSITIVE - 2 КГ.

1.310 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 8714265000362


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Храна за кучиња
  • Сертификати - European Union Organic Certification , MSC Certified Sustainable: Seafood , Better Leven
  • Брендови - Yarrah
  • Наменето за - Миленици

Сува храна направена со органско пилешко, ориз, алги и спирулина за возрасни кучиња со чувствителен желудник или дигестивни проблеми. Оваа органска храна претставува комплетен, нутритивен и многу вкусен оброк, и е совршена за кучиња кои имаат проблеми со варењето на пченица. Ова е чиста органска храна, што значи дека нема хемиски мириси, бои или ароми, без додадени пестициди или ГМО, со само најдобрите апсорбирачки протеини. Така вашето куче го добива точно тоа што му треба. Yarrah Sensitive е совршена храна за кучиња со чувствителен желудник.


Состав: непреработен ориз (интегрален)* (66,5%), сушено пилешко* (20%), протеин од ориз,* пилешка маст*, хидролизиран црн дроб*, минерали*, MSC масло од риба**, алги*, спирулина*.

* = органско. ** = од MSC сертифицирано одржливо рибарство | 99,5% од земјоделските ресурси се добиени од органско земјоделство.


Нутритивни вредности

Енергија (Kcal)          350,10

Енергија (KJ)              1.258,10

Сиров протеин         22,2%
Сирово влакно          6,9%
Сирова маст              9,8%
Сирова пепел            8,4%
Влажност                    8,0%
Јаглехидрати             44,7%
Калциум                     1,2%
Фосфор                       0,7%
Натриум                     0,2%
Магнезиум                 0,2%
Сол                               0,6%

Јод                                1,50
Бакар                           10,00
Селен                           0,10

Витамин А                  18.000,00
Витамин Д3                1.800,00
Витамин Е                   195,00

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре