Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

LAB BIOME / ХИДРАТАНТНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО SPF50 - 30 МЛ.

632 МКД 790 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (3)

Баркод: 4743318139692

ХИДРАТАЦИЈА • ЗАШТИТА
ЕКСТРАКТ ОД ШУМСКА ЈАГОДА • ЕКСТРАКТ ОД МАЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД БРУСНИЦА

Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Крема за лице , СПФ
  • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Заштита (Protection)
  • Брендови - Natura Siberica
  • Тип на кожа - Сите типови на кожа
  • Наменето за - Лице

Оваа хидратантната крема за лице со SPF 50 и дава на кожата совршено чувство на хидратација и обезбедува заштита со високи перформанси од УВ зраците. Целодневна хидратација за природен здрав сјај.


Начин на употреба: Нанесете мала количина од кремата во рацете, распоредете ја преку лицето и вратот со лесни движења преку производот за дневна нега. Нанесете ја вашата шминка.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, C12-15 ALKYL BENZOATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, DIBUTYL ADIPATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, POLYGLYCERYL-4 LAURATE/SUCCINATE, SORBITAN STEARATE, SODIUM HYALURONATE, MALTODEXTRIN, LACTOBACILLUS FERMENT, FRAGARIA VESCA FRUIT EXTRACT**, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT EXTRACT**, GLYCERIN, VACCINIUM MACROCARPON FRUIT EXTRACT*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACT**, ROSA DAVURICA LEAF EXTRACT*, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LINALOOL, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE, GERANIOL.

*издадени од органско земјоделство

**органски деривати на диви собрани растенија

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Марица
13/01/2024
Одлична крема, лесна за нанесување и не пече на очи

Ivana
09/05/2023
Predobar proizvod

Monika Todosieva
15/01/2023
Ubava krema so spf ✨

Поврзани производи

Најгоре