Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

COPENHAGEN / WHITE CEDAR РЕГЕНЕРАТОР ЗА ВОЛУМЕН ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА - 400 МЛ.

213 МКД 425 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4744183016439

НЕГУВА • ПОПРАВА
ЕКСТРАКТ ОД МОРСКА ТРЕВА • ЕКСТРАКТ ОД БЕЛ КЕДАР • ЕКСТРАКТ ОД ЗЛАТЕН КОРЕН
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

- Овој регенератор од бел кедар се грижи за вашата коса, ја волуменизира и ја остава сјајна и лесна за четкање.


- Витамините, амино киселините и микроелементите кои го формираат јадрото на овој регенератор обезбедуваат дополнителна грижа за убавината на вашата коса.

- Ленот е богат со витамини А, Б, Е и незаситени масни киселини кои ја зачувуваат влажноста на косата од коренот до врвот.

- Хидролизираниот кератин ја подобрува структурата на косата, помагајќи да се одржи посакуваниот волумен.

- Свилените аминокиселини помагаат во хранење и поправка на оштетената коса, правејќи ја помека и помазна.

- Морската трева од Фарските острови е богата со витамини А, Б1, Б2, Б6, Б12, Ц, Е, микроелементи и јод кои помагаат да се врати здравјето на косата по целата нејзина должина, правејќи ја природно сјајна и блескава.

- Сибирските диви билки содржат витамини, сапонини, фитонциди и танини кои помагаат во нега и навлажнување на косата по целата нејзина должина, правејќи ја мазна и свиленкаста.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од регенераторот на чиста и навлажнета коса, по шампонирање. Рамномерно распоредете од коренот до врвовите на косата, оставете да делува на 3-4 минути и потоа темелно исплакнете.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CETEARYL ALCOHOL, CYCLOPENTASILOXANE, BEHENTRIMONIUM CHLORIDE, GLYCERYL STEARATE, POLYQUATERNIUM-37, CETRIMONIUM CHLORIDE, HYDROLYZED KERATIN, SILK AMINO ACIDS, ALARIA ESCULENTA EXTRACT**, PINUS SIBIRICA SEED OIL, THUJA OCCIDENTALIS EXTRACT*, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL*, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACTWH, PINUS PUMILA NEEDLE EXTRACTWH, CETRARIA NIVALIS EXTRACTWH, SORBUS SIBIRICA EXTRACTWH, JUNIPERUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACTWH, HESPERIS SIBIRICA EXTRACTWH, AGROSTIS SIBIRICA EXTRACTWH, LAURYL GLUCOSIDE, BIS-CETEARYL AMODIMETHICONE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, CETRIMONIUM BROMIDE, PARFUM, CI 42090, CI 19140.

*се произведува од органско земјоделство

**диви собрани алги од Фарските Острови

(WH) органски екстракти од диво собрани морски алги

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре