Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

COPENHAGEN / FROZEN BERRIES РЕГЕНЕРАТОР ЗА МРСНА КОСА - 400 МЛ.

213 МКД 425 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4744183016446

ЧИСТИ • НАВЛАЖНУВА
ЕКСТРАКТ ОД МОРСКА ТРЕВА • ЕКСТРАКТ ОД БРУСНИЦА • ЕКСТРАКТ ОД МАЛИНА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Витамински регенератор специјално развиен за чистење на мрсна коса, оставајќи ја косата свежа и здрава.


- Бобинката Cloudberry е богат извор на витамини А, Б1, Б2, антиоксиданси и полинезаситени масни киселини кои ја збогатувааат косата, ја надополнуваат со влажност и хранливи материи, враќајќи и го здравиот изглед и сјајноста.

- Брусницата содржи органски киселини, танини и витамини А и Е кои обезбедуваат природна рамнотежа на скалпот.

- Омега 6 масната киселина е биолошки активна состојка која помага да се врати структурата на косата, правејќи ја посилна и поздрава.

- ПП витаминот и помага на косата да апсорбира максимално количество хранливи материи.

- Морската трева од Фарските острови е богата со витамини А, Б1, Б2, Б6, Б12, Ц, Е, микроелементи и јод кои помагаат да се врати здравјето на косата по целата нејзина должина, правејќи ја природно сјајна и блескава.

- Сибирските диви билки содржат витамини, сапонини, фитонциди и танини кои помагаат во нега и навлажнување на косата по целата нејзинатдолжина, правејќи ја мазна и свиленкаста.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од регенератор на чиста и влажна коса, по шампонирање. Рамномерно распоредете од коренот до врвовите на косата, оставете да делув 3-4 минути и потоа темелно исплакнете.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, GLYCERYL LINOLEATE, GLYCERYL OLEATE, GLYCERYL LINOLENATE, NIACINAMIDE, ALARIA ESCULENTA EXTRACT**, VACCINIUM MACROCARPON FRUIT EXTRACT, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT*, VACCINIUM VITIS-IDAEA SEED OIL, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACTWH, PINUS PUMILA NEEDLE EXTRACTWH, CETRARIA NIVALIS EXTRACTWH, SORBUS SIBIRICA EXTRACTWH, JUNIPERUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACTWH, HESPERIS SIBIRICA EXTRACTWH, AGROSTIS SIBIRICA EXTRACTWH, STEARYL CITRATE, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, L-MENTHOL, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 16035.

*издадени од органско земјоделство

**природна компонента на етерични масла

(WH) органски екстракти од диво собрани сибирски растенија

(PS) потекло од масло од семе на сибирски бор

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре