Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

COPENHAGEN / 10 ICY BERRIES МОДЕЛИРАЧКИ ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО - 370 МЛ.

455 МКД 910 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (1)

Баркод: 4744183016569

ЧИСТИ • ОБЛИКУВА
ЕКСТРАКТ ОД МОРСКА ТРЕВА • ЕКСТРАКТ ОД МАЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД ЦРНА РИБИЗЛА

Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој моделирачки пилинг за тело ја чисти кожата и помага во обликувањето на витката фигура.


- Диво грозје и капина се богати со антиоксиданси и состојки кои ги стимулираат процесите на обновување на кожата, давајќи и чувство на енергичност и младост.

- Јагода, волчји трн и бобинки ја навлажнуваат кожата, додека витамините ја зајакнуваат отпорноста и еластичноста на кожата.

- Амла, брусница и боровинка помагаат во обликување на силуетата на телото.

- Бобинката Cloudberry и боровинките ја негуваат и омекнуваат кожата, правејќи ја помека и порамномерна.

- Диво собраните сибирски билки содржат витамини, сапонини, фитонциди и танини кои даваат смирувачки ефект, правејќи ја кожата кадифена и мазна.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа и масирајте со нежни, кружни движења, фокусирајќи се на проблематичните области. За најдобри резултати, користете ракавици за масажа. Исплакнете темелно со многу вода.


СОСТОЈКИ (INCI): GLYCERIN, SUCROSE, MIPA-LAURETH SULFATE, CETEARYL ALCOHOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, LAURETH-3, COCAMIDE DEA, PINUS SIBIRICA SHELL POWDER, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT, ALARIA ESCULENTA EXTRACT**, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT*, RIBES NIGRUM LEAF WATER*, MORUS NIGRA FRUIT EXTRACT*, FRAGARIA VESCA FRUIT EXTRACT*, VACCINIUM MACROCARPON FRUIT EXTRACT*, VACCINIUM VITIS-IDAEA FRUIT EXTRACT, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT, RUBUS ARCTICUS FRUIT EXTRACT, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACTWH, PINUS PUMILA NEEDLE EXTRACTWH, CETRARIA NIVALIS EXTRACTWH, SORBUS SIBIRICA EXTRACTWH, JUNIPERUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACTWH, HESPERIS SIBIRICA EXTRACTWH, AGROSTIS SIBIRICA EXTRACTWH, PROPYLENE GLYCOL, PARFUM, MICA, CI 77891, CI 77491, CI 16035, CARAMEL.

*произведено од органско одгледување

**диво собрани морски алги од Фарските Острови

(WH) органски екстракти од диви собрани сибирски растенија

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Marija Mihajlov
11/03/2024
Preubavo mirisa i ja pravi kozata premeka . Odlicen piling

Поврзани производи

Најгоре