Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

HYGIENE / DAM DAM DEO ПРЕБИОТСКИ ДЕО СТИК ОД БАДЕМ - 50 ГР.

1.085 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 3770002306239

НЕГА • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД СЛАДОК БАДЕМ • МАСЛО ОД ЈОЈОБА • ШЕА ПУТЕР

Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Сертифициран органски део стик од органски бадем и пребиотици, без мирис во текот на денот, дури и за најчувствителната кожа. Конечно, природен део стик кој ја завршува работата!


- 100% картонска амбалажа што може да се рециклира


Део стик кој има се! 100% од природно потекло, Dam dam déooo е органски сертифициран део стик со текстура која што се топи, кој се нанесува со еден гест и остава нежен овошен мирис на вашите пазуви, заштитувајќи ве долготрајно од непријатни мириси благодарение на природните пребиотици базирани на шеќер кои го почитуваат балансот на вашата кожа. Неговиот вегански состав содржи само природни состојки за секојдневна употреба во оваа кревка област близу до градите.


- Без непријатни мириси на телото

- Без токсични материи: без алуминиум - без конзерванси - без парабен

- Без леплив ефект или ефект на сушење

- Без пластика и отпад благодарение на употребата на органски бадеми од непродадената храна и неговото 100% рециклирано картонско пакување, кое може да се рециклира

- Без мултинационални компании: како и сите нивни прозиводи, тој е целосно направен во Франција од мала и посветена компанија која за своите потреби се снабдува локално

- Содржи органски состојки: бадем за нега, шеа путер за хидратација, пченкарен скроб за апсорпција на влага и допир на цинк за неутрализирање на мирисите

- Содржи пребиотици, кои помагаат во враќање на рамнотежата на микробиота на кожата и овозможува на природен начин да се елиминираат непријатните мириси

- Картонска кутија со сертификат FSC (од одржливо управувани шуми) која може целосно да се рециклира


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Притиснете го дното на цевката така што производот ќе се крене, како сладоледите од вашето детство, се сеќавате? Нанесете го цврстиот дезодоранс директно на вашите пазуви, нема потреба да се навлажнувате, текстурата на балсамот се топи при контакт со топлината на вашето тело. Движете се, живејте, имајте убав ден!


СОСТОЈКИ (INCI): COCOS NUCIFERA OIL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, COPERNICIA CERIFERA CERA, KAOLIN ZEA MAYS STARCH, MAGNESIUM HYDROXIDE ZINC RICINOLEATE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, PRUNUS AMYGDALUS SEED EXTRACT, BACILLUS FERMENT, MAGNESIUM CARBONATE HYDROXIDE, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL, AVENA SATIVA KERNEL OIL, TOCOPHEROL, PERFUMЕ.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре