Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

BASIS SENSITIV / REFILL POUCH ТЕЧЕН САПУН ЗА РАЦЕ ЗА ДОПОЛНУВАЊЕ - 500 МЛ.

625 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4021457632954

ЧИСТИ • НЕГУВА
ЕКСТРАКТ ОД МАТОЧИНА • ЕКСТРАКТ ОД КАМИЛИЦА • ЕКСТРАКТ ОД ХАМАМЕЛИС

Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Нежна формула со pH неутрална средина за кожата благодарение на уникатниот, природен состав кој содржи органска алое вера и органска камилица.


- Нашиот внимателно избалансиран, природен состав со органска алое вера и органска камилица трева нежно ги чисти вашите раце без сушење на кожата

- Нежни сурфактанти позајмени од природата

- Хранлива формула со pH неутрална средина за кожата

- Исто така погоден за чувствителна и сува кожа


Откријте ја тајната на lavera зад природниот и свеж сапун: Нашиот внимателно избалансиран, природен состав со органска алое вера и органска камилица нежно ги чисти вашите раце без сушење на кожата. Нежната формула со pH неутрална средина за кожата и мека пена е погодна и за сува и чувствителна кожа. Одличното чувство на 100% сертифицирана природна лична нега - без компромиси.


Нивната посветеност:

- Формулите се биоразградливи и без цврста и течна микропластика, вештачки бои и конзерванси*.

- Природен состав кој е формулиран и хармонично составен од истражувачкиот центар на lavera користејќи ги најдобрите активни состојки од природно потекло.

- Природна лична нега која е сертифицирана и дерматолошки тестирана од независни институции.

- Со ова пакување го намалувате отпадот за 82%**

- lavera е посветена на заштитата на климата и животните - искрено.

*според регулативата за козметика на ЕУ

** во однос на тежината во споредба со два диспензери за миење раце на lavera


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: За секојдневно чистење на раце, нанесете од течниот сапун на влажни раце, втријте и темелно исплакнете.


СОСТОЈКИ (INCI): WATER (AQUA), GLYCERIN, SODIUM COCO-SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, LAURYL GLUCOSIDE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, MELISSA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT*, HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL) LEAF EXTRACT*, SEA SALT (MARIS SAL), DISODIUM COCOYL GLUTAMATE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL OLEATE, GLYCERYL CAPRYLATE, HYDROGENATED RAPESEED OIL, SODIUM CETEARYL SULFATE, GLYCERYL UNDECYLENATE, TOCOPHEROL, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, LECITHIN, ASCORBYL PALMITATE, ALCOHOL* DENAT., LEVULINIC ACID, FRAGRANCE (PARFUM)**, LIMONENE**, LINALOOL**, CITRONELLOL**, GERANIOL**.

*состојки од сертифицирано органско земјоделство

**природни етерични масла

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре