Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

CREAM TO POWDER FOUNDATION / TANNED 02 ПУДРА ЗА ЛИЦЕ

1.185 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4021457651726

Image
Image
ПОКРИВА • ПОПРАВА
МАСЛО ОД ЗРНА СОЈА • МАСЛО ОД СЛАДОК БАДЕМ • СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО

Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Кремастата текстура на пудрата за лице Cream to Powder од lavera ја храни кожата и остава пудраста завршница која трае цел ден. Без напор ги покрива проблематичните области како што се црвенилото и флеките.


- Хранлива формула со органско бадемово масло

- Интензивна покриеност

- Кадифена-пудраста завршница

- Вегански производ


Пудрата за лице од lavera е сеопфатен производ за изедначување на тенот - покрива, прикрива и поправа. Кремастата текстура без напор ги покрива проблематичните области како што се црвенилото и флеките, со што се постигнува беспрекорен тен и истовремено и овозможува на кожата да дише. Збогатена е со висококвалитетно органско бадемово масло за нега на кожата. За интензивна покриеност, текстурата може да се изгради без да ја оптоварува кожата. Кадифената-пудраста завршница трае цел ден. Овозможува средна до висока покриеност. Достапен во две нијанси.


- Вегански производ

- Без силикон

- Без минерално масло

- Без микропластика

- Дерматолошки тестиран производ

- Погоден за сите типови на кожа, вклучително и чувствителна кожа

- Сертифицирана природна козметика

- Произведено во Германија


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:

1. Нанесете од lavera Cream to Powder Foundation на целото лице со четкичка или сунѓер.

2. За покривање на темни кругови, флеки или нерамна кожа, пудрата за лице може да се нанесува и селективно со чисти врвови на прстите или мала четкичка.


СОСТОЈКИ (INCI): CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL*, SILICA, HYDROGENATED VEGETABLE OIL, EUPHORBIA CERIFERA (CANDELILLA) WAX, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL*, TOCOPHERYL ACETATE, TOCOPHEROL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL*, FRAGRANCE (PARFUM)**, CITRONELLOL**, LIMONENE**, LINALOOL**, BENZYL ALCOHOL**, GERANIOL**, [+/-IRON OXIDE (CI 77491), IRON OXIDE (CI 77492), OXIDE (CI 77499), TITANIUM DIOXIDE (CI 77891)].

*состојки од сертифицирано органско земјоделство

**од природни есенцијални масла

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре