Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

JARDIN BIO / ОРГАНСКА БЕЗГЛУТЕНСКА ИНСТАНТ ЛЕЌА СО НАУТ - 250 ГР.

210 МКД

Цена со 10% ДДВ.


Баркод: 3760020509026

Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Jardin BiO étic ви нуди низа оригинални и вкусни органски рецепти без глутен и лактоза подготвени за само неколку минути! Откријте органски варена леќа и наут спакувана во инстант пакување како вкусен оброк или додаток на вашите омилени јадења! Практично и вкусно решение за јадење.


- Зелена леќа од Франција

- Без додадени вкусови

- Се подготвува во нашата фабрика за органска храна во Франција


Начин на подготовка:

Во микробранова печка: Отворете го горниот дел од пакувањето и загрејте 1 до 2 минути.

Во сад за готвење: Промешајте ја содржината од пакувањето на 2 до 3 минути на тивок оган.


Состав: Зеленчук* 30,8% (пулпа од домати*, црвени пиперки* на парчиња, кромид* на парчиња), вода, зелена леќа* 18,8%, рехидриран сушен наут* 14,8%, сончогледово масло*, семки тост сусам* 1,5%, екстра девствено маслиново масло*, морска сол, магдонос*, концентриран сок од лимон*, пире од лук*.

*производи од органско земјоделство

Може да содржи траги од соја.


Складирање: Овој производ е спакуван во заштитна атмосфера. Да се ​​чува на собна температура. По отворање, чувајте во фрижидер и консумирајте во рок од 2 дена.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 573 kJ/137 kcal

Масти: 5,2 g

од кои заситени: 0,7 g

Јаглехидрати: 12 g

од кои шеќери: 1,7 g

Растителни влакна: 7,4 g

Протеини: 6,9 g

Сол: 0,59 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре