Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

JARDIN BIO / ОРГАНСКА ИНСТАНТ КИНОА СО СЕМИЊА - 220 ГР.

210 МКД

Цена со 10% ДДВ.


Баркод: 3760020509040


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Jardin BiO étic ви нуди палета на оригинални и вкусни органски рецепти подготвени за само неколку минути! Откријте ја нашата органска инстант киноа со гурмански семиња, спакувана во инстант пакување како вкусен оброк или додаток на вашите омилени јадења! Овој оброк е богат со растителни влакна и е извор на протеини, практично и вкусно. Ќе можете брзо да ручате додека уживате во здрав оброк.


- Кралска киноа од Боливија

- Се подготвува во нашата фабрика за органска храна во Франција


Начин на подготовка:

1. Во микробранова печка: Протресете ја содржината во пакувањето. Отворете го горниот дел и загрејте од 1 до 2 минути во микробранова печка на 750 W.

2. Во сад за готвење: Мешајте ја содржината на пакувањето од 2 до 3 минути на тивок оган.


Состав: Вода, кралска бела киноа* 37,2%, семки* 5,5% (лен*, тиквички*, тост сусам*, афион*), сончогледово масло*, морска сол, екстра девствено маслиново масло*.

*производи од органско земјоделство

Може да содржи траги од глутен и соја.

82% од вкупните состојки се од земјоделско потекло


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 789 kJ/189 kcal

Масти: 8 g

од кои заситени: 1,1 g

Јаглехидрати: 20 g

од кои шеќери: 0,9 g

Растителни влакна: 6,2 g

Протеини: 6,1 g

Сол: 0,75 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре