Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

JARDIN BIO / ОРГАНСКА ИНСТАНТ ДАЛ ЛЕЌА СО ГРАШОК - 250 ГР.

175 МКД

Цена со 10% ДДВ.


Баркод: 3456300015232

Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Jardin BiO étic ви нуди оригинални органски експрес оброци подготвени за само неколку минути. Уживајте во вашата храна!


- Сплит грашок од Франција

- Без додадени вкусови

- Се подготвува во нашата фабрика за органска храна во Франција


Состав: Вода, мешунки* 20% (црвена леќа*, грашок*), сецкан кромид*, сецкан спанаќ*, кокосово млеко* 6%, двојно концентрирано доматно пире*, екстра девствено маслиново масло*, растителна супа* во прав (морска сол, пченкарен скроб*, екстракт од квасец*, сончогледово масло*, моркови*, праз*, зачини*, ароматични растенија* (целер), целер*), пире од лук*, ароматични растенија*, зачини*.

*производи од органско земјоделство

Може да содржи траги од глутен, соја и сусам.


Складирање: Да се ​​чува на собна температура. По отворање, чувајте во фрижидер и консумирајте во рок од 2 дена.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 460 kJ/110 kcal

Масти: 3,8 g

од кои заситени: 1,4 g

Јаглехидрати: 12 g

од кои шеќери: 1,7 g

Растителни влакна: 3,1 g

Протеини: 5,3 g

Сол: 0,52 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре