Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

JARDIN BIO / ОРГАНСКО ИНСТАНТ ВЕГЕТАРИЈАНСКО ЧИЛИ - 250 ГР.

215 МКД

Цена со 10% ДДВ.


Баркод: 3456300007961


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Бидејќи вашето време и храна се драгоцени, ние од Jardin BiO étic ви нудиме оригинални органски инстант оброци подготвени за само неколку минути. Овој вегетаријански чили оброк е богат со протеини, содржи црвен грав, сецкана соја и зеленчук варен на традиционален мексикански стил. Нашите рецепти се подготвени во близина на Аген во Нова Аквитанија, Франција. Уживајте во вашата храна!


- Без додадени вкусови

- Се подготвува во нашата фабрика за органска храна во Франција


Начин на подготовка:

1. Во микробранова печка: Протресете го пакувањето. Отворете го горниот дел и загрејте од 1 до 2 минути.

2. Во сад за готвење: Загрејте ја содржината од пакувањето на 3 до 5 минути на тивок оган.


Состав: Вода, црвен грав* 22%, зеленчук* на парчиња 19% [пулпа од домати*, кромид*, црвени пиперки*, пченка*, моркови*], протеини од соја* направени од обезмастено брашно од соја 12%, доматно пире*, двојно концентрирано доматно пире*, екстра девствено маслиново масло*, тапиока скроб*, морска сол, зачини*, пире од лук*, оригано*.

*производи од органско земјоделство

Може да содржи траги од глутен и сусам.


Складирање: Овој производ е спакуван во заштитна атмосфера. Да се ​​чува на собна температура. По отворање, чувајте во фрижидер и консумирајте во рок од 2 дена.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 449 kJ/107 kcal

Масти: 2,7 g

од кои заситени: 0,5 g

Јаглехидрати: 9,2 g

од кои шеќери: 2,4 g

Растителни влакна: 4,3 g

Протеини: 9,3 g

Сол: 0,74 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре