Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

JARDIN BIO / ОРГАНСКА СУПА ОД ЛЕЌА, КОКОС И КАРИ - 1 Л.

240 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3456300016420

Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Jardin BiO étic ве води на патување во Индија, каде коралната леќа ja комбинираат со извонредната јачина на зачинот кари и сладоста на кокосовото млеко. Оваа супа, со внимателно одбрани органски состојки и со вкусен зеленчук, ја подготвуваме во Арас на северот на Франција.


Начин на подготовка:

1. Во сад за готвење: Отворете го пакувањето, истурете ја супата и загрејте ја неколку моменти на тивок оган без да зоврие.

2. Во микробранова печка: Отворете го пакувањето, истурете во соодветен сад и загрејте на неколку моменти.


Состав: Вода, моркови*¹ 19%, црвена леќа*¹ 8%, компир*¹, кокосово млеко* (екстракт од кокос*, вода) 7%, тиква* 2%, сол, мешавина од кари* (зачини*, лук во прав*), скроб*.

*производи од органско земјоделство

1 Потекло Франција (78% од органските состојки се од земјоделско потекло).

Може да содржи траги од млеко, целер, глутен, сенф, јајца, соја и јаткасти плодови.


Хранливи вредности на 100 ml; на 250 ml:

Енергија: 218 kJ/52 kcal; 545 kJ/130 kcal

Масти: 1,4 g; 3,5 g

од кои заситени: 0,9 g; 2,3 g

Јаглехидрати: 7,2 g; 18 g

од кои шеќери: 1,1 g; 2,8 g

Растителни влакна: 1,4 g; 3,5 g

Протеини: 1,9 g; 4,8 g

Сол: 0,54 g; 1,35 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре