Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

JARDIN BIO / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ ЧИПС ОД НАУТ - 50 ГР.

160 МКД

Цена со 10% ДДВ.


Баркод: 3456300011852

Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Откријте го овој вкусен органски безглутенски чипс од наут! Jardin BiO étic ви нуди оригинална и вкусна закуска со 62% помалку маснотии од класичниот чипс**. Овој извонреден, малку посолен рецепт од наут ќе ги придружува вашите аперитиви или мали гурмански закуски во текот на денот.


- Богата со растителни влакна

- Без додадени вкусови

- Без палмино масло

- Извор на протеини

**Во споредба со просекот на конвенционалните чипсови на пазарот


Состав: Брашно од наут* 45%, брашно од леќа*, компир скроб*, растителни масла* (пченка*, сончоглед*), морска сол, природен вкус на маслинка.

*производи од органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува на ладно и суво место. По отворање, добро затворете ја ќесата за да ја одржите свежината на вашиот чипс.


Хранливи вредности на 100 g; на 25 g:

Енергија: 1821 kJ/433 kcal; 464 kJ/110 kcal

Масти: 13 g; 3,3 g

од кои заситени: 1,3 g; 0,3 g

Јаглехидрати: 58 g; 15 g

од кои шеќери: 1,3 g; 0,3 g

Растителни влакна: 6 g; 1,5 g

Протеини: 18 g; 4,5 g

Сол: 0,9 g; 0,21 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре