Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

JARDIN BIO / ОРГАНСКИ ЛЕБЛЕБИЈА СО ДОМАТИ И БИЛКИ - 80 ГР.

220 МКД 275 МКД

Цена со 10% ДДВ.


Баркод: 3456300014372


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Откријте гo лесниот и крцкав наут од Jardin BiO étic, вашиот нов сојузник за аперитив! Вашите гости со задоволство ќе уживаат во овој рецепт со провансански и органски вкус! Изненадувачка закуска, која се менува од традиционални колачи со аперитив, до грицкање со пријателите. Наутот е богат со растителни протеини, сложени јаглехидрати и растителни влакна, здрав и оригинален!


- Наут од Франција

- Без палмино масло

- 60% масти**

**Во споредба со просекот за ароматизирани кикирики и јаткасти плодови на пазарот


Состав: Наут* 83%, олеинско сончогледово масло*, доматен прав* 3,6%, премаз: гума од багрем*, билки од Прованса*, морска сол, антиоксиданс: екстракт од рузмарин*.

*производи од органско земјоделство

Може да содржи траги од сусам, сенф, глутен, соја и јаткасти плодови.


Складирање: Да се ​​чува на ладно, суво место, заштитено од светлина.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1621 kJ/387 kcal

Масти: 13 g

од кои заситени: 1,3 g

Јаглехидрати: 41 g

од кои шеќери: 3,7 g

Растителни влакна: 15 g

Протеини: 19 g

Сол: 1,35 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре