Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

JARDIN BIO / ОРГАНСКИ КРЕКЕРИ СО ПАРМЕЗАН - 100 ГР.

270 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3456300016802

Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Одвоите време да споделите пријатни моменти со семејството или пријателите со овие вкусни органски крекери со пармезан од Jardin BiO étic! Специјален бисквит кој го комбинира овошниот и препознатлив вкус на пармезанот со крцкавата и вкусна текстура од бисквитот.


- Брашно и путер од Франција

- Пармезан (со заштитена ознака на потекло)

- Произведено во Франција


Состав: Пченично брашно*¹, рендан пармезан* PDO 17% (млеко), путер*¹ 13% (млеко), белки од јајце*¹, сончогледово масло*¹, растителни влакна од багрем*, шеќер од трска*, сол од Геранд*¹, прашок за пециво: амониум карбонат, антиоксиданс: екстракт од рузмарин*.

*производи од органско земјоделство

Може да содржи траги од соја, сенф, јаткасти плодови, сусам и кикирики.

1. Потекло Франција.


Складирање: Да се ​​чува на ладно и суво место.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 2076 kJ/497 kcal

Масти: 25 g

од кои заситени: 12 g

Јаглехидрати: 53 g

од кои шеќери: 5,3 g

Растителни влакна: 5,8 g

Протеини: 12 g

Сол: 2 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре