Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

JARDIN BIO / ОРГАНСКИ КРЕКЕРИ СО СУСАМ - 100 ГР.

295 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3456300016819

Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Одвоите време да споделите пријатни моменти со семејството и пријателите со овие вкусни крекери со сирење Комте (француско сирење од кравјо млеко) и сусам од Jardin Bio étic! Специјални крекери кои го комбинираат вкусот на сирењето Комте и сусамот со крцкавата и вкусна текстура на крекерите.


- Сирење Комте (со заштитена ознака на потекло)

- Брашно и путер од Франција

- Произведено во Франција

- Без палмино масло


Состав: Пченично брашно*¹, рендано сирење Комте*¹ 24% (млеко), путер*¹ 10% (млеко), белки од јајце*¹, сончогледово масло*¹, багремови влакна*, шеќер од трска*, семе од сусам* 3,7%, сол од Геранд¹, антиоксиданс: екстракт од рузмарин*.

*производи од органско земјоделство

Може да содржи траги од соја, сенф, јаткасти плодови и кикирики.

1. Потекло Франција


Складирање: Да се ​​чува на ладно и суво место.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 2072 kJ/496 kcal

Масти: 25 g

од кои заситени: 11 g

Јаглехидрати: 56 g

од кои шеќери: 6,6 g

Растителни влакна: 6,7 g

Протеини: 8,3 g

Сол: 1,5 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре