SUPER FLOW / НОЌНИ ОРГАНСКИ ВЛОШКИ - x7

350 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод:


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Ноќните органски влошки се направени со 100% сертифициран органски памук, сега уште почист и посув. Имаат јадро од 100% памук кој поприродно впива. Влошките имаат подлога од еко-материјал кој е отпорен на истекување и кој овозможува кожата да "дише". Крилцата од влошките се екстра долги и се задржуваат на позиција, овозможувајќи заштита.

Сите Organyc влошки се поединечно преклопени и завиткани во биоразградлив биополимер (Mater-Bi направен од пченкарен скроб), кој исто така се користи за заштитниот слој. Сертифициран органски производ со сертификати од GOTS, ICEA и VEGAN OK.


- 100% сертифициран органски памук внатре и надвор

- Ненадмината апсорпција

- Не содржи парфеми, бои или дрвeна пулпа


СОСТАВ:

- Горен слој од 100% органски памук - Само 100% органски памук на вашата кожа. Хипоалергичен, мек и овозможува вашата кожа да "дише".

- 100% органско јадро од памук - Високо апсорбирачко јадро од органски памук. Исклучително мек и овозможува вашата кожа да "дише".

- Заштитни лепливи крилца - За максимална безбедност и удобност.

- Заштитен слој - 100% Mater-Bi слој за заштита од протекување.

- Леплива лента - Безбедно држење

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре