Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

EXTRA / ВЛОШКИ ЗА РОДИЛКИ - x14

575 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 8016867017121


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Влошки за родилки од 100% памук - По породување


Organyc меките породилни хигиенски влошки се специјално дизајнирани да ги апсорбираат најголемите загуби на крв после породувањето. Тие ја спречуваат и смируваат иритацијата. Удобни и свежи, пријатни се за употреба. Тие исто така го ублажуваат чешањето и црвенилото додека ја почитуваат физиолошката pH вредност на интимната слузница. Овие хигиенски влошки се прилагодени на потребите на ослабената интимност по породувањето. Тие имаат многу мек 100% памучен абсорбентен превез и јадро и биополимерна заштитна фолија која ги регулира нивоата на влажност додека дозволува воздухот да циркулира. Ова го олеснува заздравувањето. Нивната анатомска форма гарантира добро држење и засилена заштита од истекување. Овие хигиенски влошки за родилки од Organyc имаат и големи странични заштитници и лепливи ленти. Доаѓаат во индивидуални торбички за дискретна употреба и хигиенски транспорт. Тие се хипоалергични и без адитиви, бои, парфеми и хлор.Organyc е бренд кој продава интимни решенија наменети за жени и бебиња. Овие производи се дизајнирани со почит кон мукозните мембрани на жените и кревката кожа на доенчињата. Откријте ги породилните влошки Organyc First Days за постпородилна употреба.


Капацитет: 14 влошкиКАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Отстранете ја леплива лента и залепете ја влошката на дното на гаќичките. За еднократна употреба.СОСТАВ:

- Превез и јадро за апсорпција направени од 100% памук.

- Големи странични заштитници и лепливи ленти.

- Микро-перфорирана заштитна фолија.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре