JARDIN BIO / ОРГАНСКИ СОК ОД КАЛИНКА - 500 МЛ.

410 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 3760020504120


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Откријте го овој чист сок од 100% овошје и 100% калинка. За да се добие овој чист сок, калинките едноставно се пресувани и пастеризирани по бербата, без никаков друг додаток! Овој производ е извор на витамин Б9 и калиум кои помагаат во намалување на заморот. Да се ​​консумира како дел од разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.- Пакуван во нашата фабрика за органски сокови во ФранцијаНачин на употреба: Протресете пред отворање. Пијте 100 ml дневно (т.е. мала чаша) 5 дена. Присуството на талог на дното на шишето е природно.Состав: Сок од калинка од органско земјоделство.Хранливи вредности на 100 ml:

Енергија: 238 kJ/56 kcal

Масти: 0 g

од кои заситени: 0 g

Јаглехидрати: 14 g

од кои шеќери: 13 g

Протеини: 0 g

Сол: 0 g

Фолат (Витамин Б9): 28,4 mcg

Калиум: 250 mg

AR: Референтни придонеси

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре