Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

SULFATE FREE / ШАМПОН ЗА НОРМАЛНА И ОШТЕТЕНА КОСА ОД РИЦИНУС БЕЗ СУЛФАТИ - 250 МЛ.

525 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 3517360017847

ШТИТИ • ЧИСТИ
МАСЛО ОД КОКОС • РИЦИНУСОВО МАСЛО • АЛОЕ ВЕРА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Шампонот е формулиран со рицинусово масло и аргинин кои ги штитат нормалните до оштетени типови на коса. Отпорна формула која ги зајакнува влакната на косата. Не содржи сулфат и ја чисти косата на нежен и ревитализирачки начин од коренот до врвовите.


Сертификати: ECOCERT - Cosmos Organic, Cosmébio - COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го шампонот Castor Protected Hair на влажна коса, запенете и масирајте го скалпот. Исплакнете темелно. Не заборавајте да го нанесете регенераторот LEA NATURE SO BiO étic PROTECTED HAIR за да го максимизирате резултатот. Не голтајте (чувајте го подалеку од дофат на деца). Избегнувајте контакт со очи. Не фрлајте во природа.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER), DECYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL [1], GLYCERYL STEARATE SE, RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL [1], SODIUM COCOYL GLUTAMATE, BENZYL ALCOHOL, XANTHAN GUM, SODIUM CHLORIDE, LACTIC ACID, PERFUME (FRAGRANCE), SODIUM BENZOATE, GLYCERIN, GUAR HYDROXYPROPYL TRIMONIUM CHLORIDE, ARGININE FERULATE, ALOE BARBADENSIS (ALOE) LEAF JUICE POWDER [1], LINALOOL, CAESALPINIA SPINOSA GUM, POTASSIUM SORBATE, SODIUM HYDROXIDE.

1. од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре