Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

SULFATE FREE / ШАМПОН ЗА СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА ОД ШЕА ПУТЕР И ЈОЈОБА БЕЗ СУЛФАТИ - 250 МЛ.

525 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 3517360024159

ЧИСТИ • ХРАНИ
РИЦИНУСОВО МАСЛО • ШЕА ПУТЕР • АЛОЕ ВЕРА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Ефективниот, природен и хранлив шампон со органски шеа путер и восок од јојоба на SO'BiO étic ја чисти и храни косата, истовремено штитејќи ги влакната на косата. Направен со природни состојки, овој шампон без сулфати и силикони ја чисти косата, враќајќи и го природниот сјај и мекост. Природен шампон без хемикалии, идеален за сува или многу сува и оштетена коса.


- Со вкусен овошен мирис, со допир на ванила.

- Природен козметички производ за коса погоден за вегани и со биоразградлива формула.

- Пакувањето е 100% од растително (биоразградливо) потекло, ја почитува околината и косата.


Активни состојки:

- Органски шеа путер: храни и штити.

- Органско масло од јојоба: хранлива активна состојка идеална за фина, сува и кршлива коса.

- Органско кокосово масло: за антиоксидативен и хранлив ефект.

- Природни сурфактанти (без сулфати): за нежно и неиритирачко чистење на косата.

- Не содржи силикони, без парабени, без феноксиетанол, бои или синтетички парфеми.


Сертификати: Сертифицирани од Ecocert и Cosmébio


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го природниот хранлив шампон  на скалпот и навлажнета коса. Масирајте се додека не се запени и потоа исплакнете темелно со многу вода. Наменет за секојдневна употреба. За да ги максимизирате резултатите, комбинирајте со органскиот регенератор со хранлив шеа путер и арганово масло од SO'BiO étic.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCAMIDOPROPYL BETAINE, GLYCERIN, DECYL GLUCOSIDE, RICINUS COMMUNIS (CASTOR SEED) OIL*, SORBITAN CAPRYLATE, SODIUM CHLORIDE, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, XANTHAN GUM, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) OIL, CL 77891 (TITANIUM DIOXIDE), PARFUM (FRAGRANCE), ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER*, ARGAN OIL AMINOPROPANEDIOL ESTERS, CAESALPINA SPINOSA GUM, SODIUM HYDROXIDE, LACTIC ACID, LINALOOL.

*состојки од органско земјоделство

98% од вкупните состојки се од природно потекло

11% од вкупните состојки се од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре