Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

ANTI-ROUGEURS / ЛЕСНА СМИРУВАЧКА КРЕМА ПРОТИВ ЦРВЕНИЛА ЗА НОРМАЛНА И КОМБИНИРАНА КОЖА - 40 МЛ.

1.035 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 3517360018868

ХИДРИРА • НЕУТРАЛИЗИРА
ВОДА ОД ХАМАМЕЛИС • ЕКСТРАКТ ОД ХЛОРЕЛА • ЕКСТРАКТ ОД ГИНКО БИЛОБА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Лесно затемнетиот крем ја хидрира* кожата и го спречува чувството на затегнатост. Неговата лесна и нежна текстура е особено погодна за нормална до комбинирана чувствителна кожа, оставајќи мека и заштитна бариера на кожата за трајна удобност. Повторното појавување на привремено црвенило е ограничено благодарение на реактивирањето на епидермалната микроциркулација на кожата. Формулиран со: 30% термална вода Јонзак, FPD патент, екстракт од хлорела препознаен како против црвенило, гинко билоба препознаен како активатор на епидермалната микроциркулација на кожата, фитосфингосин препознатлив по своето смирувачко дејство и зелени минерални пигменти кои го неутрализираат црвенилото.

*Хидрирање на горните слоеви на епидермисот.


- Дерматолошки тестиран производ

- Формулиран за да го минимизира ризикот од алергиски реакции

- Висока толеранција

- Некомедоген, не содржи мирис

- 99% од состојките се од природно потекло


Сертификати: Cosmébio, ECOCERT


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Лесниот смирувачки третман против црвенило нанесете го наутро и/или навечер на претходно исчистено лице, врат и деколте. Идеален како основа за шминка. Ако црвенилото продолжи, консултирајте се со лекар.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER) [1], HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL) LEAF WATER [2], DICAPRYLYL CARBONATE, COCO CAPRYLATE/ CAPRATE, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE CITRATE, OCTYLDODECANOL, POLYGLYCERYL-6 STEARATE, BENTONITE (VOLCANIC CLAY), LACTOBACILLUS FERMENT, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, JOJOBA ESTERS, HYDROGENATED LECITHIN, SODIUM LEVULINATE, SODIUM BENZOATE, XANTHAN GUM, GLYCERYL UNDECYLENATE, LACTIC ACID, GLYCERYL CAPRYLATE, PHYTIC ACID, CELLULOSE GUM, CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN), CERATONIA SILIQUA (LOCUST BEAN) GUM, SUCROSE, PHYTOSPHINGOSINE, CHLORELLA VULGARIS EXTRACT, CI 77492 (IRON OXIDES), GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT [2], TOCOPHEROL, CI 77510 (FERRIC FERROCYANIDE), TALC, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL.

1. вода и термална вода од Јонзац

2. од контролирано органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре