MINI / CICA ОБНОВУВАЧКА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА СУВА, ОШТЕТЕНА И ИРИТИРАНА КОЖА - 5 МЛ.

105 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 3517360025125

РЕГЕНЕРИРА • НЕГУВА
ЕКСТРАКТ ОД ГОТУ КОЛА • ШЕА ПУТЕР • АЛОЕ ВЕРА

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Смирувачката крема за лице +Cica Repairing ви нуди освежувачка и нелеплива текстура, ја чисти кожата и формира заштитна бариера која го забрзува обновувањето и истовремено го спречува создавањето на дамки. Нејзината формула го содржи патентираниот Cicathermale® комплекс составен од 30% термална вода од Јонзак, како и екстракт од Готу Кола за негување на иритираната и сува кожа. Цинк PCA, биомиметички керамиди и патентираниот заштитен комплекс FPD се исто така содржани во составот. Помага во смирување и реставрирање на епидермисот (површни иритации, гребаници, лушпеста кожа) за целото семејство, вклучително и новороденчињата. Ден по ден, кожата се смирува, хидрира и ревитализира.


- Дерматолошки тестиран производ

- Погодна за вегани

- Не содржи алкохол


Сертификати: PETA Cruelty Free, ECOCERT - Cosmos Organic, Cosmébio - COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете од кремата на погодените места онолку често колку што е потребно, најмалку два пати на ден, на чиста и сува кожа. Нежно масирајте додека не се апсорбира целосно. Избегнувајте го пределот околу очите. Не нанесувајте на отворени рани или рани што течат. Побарајте лекарски совет доколку нелагодноста или иритацијата продолжат.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, COCO CAPRYLATE/ CAPRATE, DECYL OLEATE, POLYGLYCERYL-3 PENTARICINOLEATE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER [1], HYDROGENATED CASTOR OIL, PENTYLENE GLYCOL, LACTOBACILLUS FERMENT, SODIUM LEVULINATE, GLYCERYL UNDECYLENATE, TRIHYDROXYSTEARIN, POLYGLYCERYL-3 RICINOLEATE, ZINC PCA, GLYCERIN, ALOE BARBADENSIS (ALOE) LEAF JUICE POWDER [1], CENTELLA ASIATICA (PENNYWORT) EXTRACT [1], TOCOPHEROL, SODIUM BENZOATE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, HYDROGENATED LECITHIN, POLYGLYCERYL-3 STEARATE, CERAMIDE 3, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, XANTHAN GUM.

1. од контролирано органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре