Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

MINI / EAU THERMALE СПРЕЈ ЗА ЛИЦЕ СО ТЕРМАЛНА ИЗВОРСКА ВОДА - 50 МЛ.

105 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 3517360001761


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Термалната изворска вода Eau Thermale Jonzac® е чиста, нежна и полна со минерали кои даваат смирувачко и изотонично дејство на кожата. Водата од термалните извори Јонзак се наоѓа на 1850 метри под земја и е извлечена директно од нејзината оригинална средина. Оваа уникатна, нежна, чиста, хиперминерализирана вода е одобрена од Медицинската академија заради нејзината ефикасност. Термалната вода Јонзак нуди високи нивоа на избалансирани минерали како што се калциум, магнезиум, манган, како и изобилство на сулфурни елементи.- Спрејот за лице е формулиран со 100% термална вода Јонзак

- Тестирано под дерматолошка контрола

- Формулиран за да го минимизира ризикот од алергиски реакции

- За сите типови на кожа, вклучително и чувствителна кожа

- Висока толеранција

- Не содржи мирис и конзерванси

- Погоден за бебиња, деца и возрасни лицаКАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Испрскајте ја термалната вода Јонзац во рамномерен слој. Оставете да делува 2 до 3 минути. Обновувајте ја апликацијата толку често колку што сакате. Исплакнете по употреба. Не навалувајте го аеросолот кога прскате. Предупредување: садот е под притисок, може да пукне ако е изложен на топлина.Сладирање: Да се ​​чува подалеку од топлина, жешки површини, искри, отворен пламен или кој било друг вид на пламен. Не прскајте на отворен пламен или друг вид на извор на топлина. Не дупнувајте го спрејот, дури и по употреба. Чувајте го подалеку од сонце. Не чувајте на температури над 50°C/122°F. Да се чува вон дофат на деца.СОСТОЈКИ (INCI):  Јонзак термална вода, азот.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре