URTEKRAM / ОРГАНСКИ СОЛЕН ТААН ОД СУСАМ - 180 ГР.

195 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 5701058011240

Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органскиот сусам во овој вегански таан е специјално избран поради неговиот ароматичен и јаткаст вкус. Сусамот нежно се пече, а потоа се меле во најмекиот путер од сусам. Семето од сусам е добар извор на протеини и е одличен додаток во веганската исхрана, а исто така има и висока содржина на растителни влакна. Незаменлив при подготовка на домашен хумус и особено погоден за азиски преливи и сосови, каде што може да се меша со кисела павлака, лимета, мед и билки. Таанот може да се користи и како арома во чорби од Блискиот Исток или како намаз.Состав: Печен нелупен сусам* (99%), сол (1%).

*органско потекло


Алергени: Семе од сусам*

Може да содржи траги од кикирики*


Складирање: Да се чува на собна температура, на темно место. По отворање има рок на траење од 6 месеци.Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 2650 kJ/650 kcal

Масти: 58 g

од кои заситени: 8,1 g

Јаглехидрати: 2,6 g

од кои шеќери: 0,7 g

Растителни влакна: 13 g

Протеини: 22 g

Сол: 0,6 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре