Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

URTEKRAM / ОРГАНСКИ ДЕМЕРАРА ШЕЌЕР - 350 ГР.

145 МКД

Цена со 10% ДДВ.


Баркод: 5765228252673


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органскиот нерафиниран шеќер од трска демерара на Urtekram е посебен вид на шеќер, со многу шарм. Посебниот шарм на шеќерот демерара лежи во екстра големите, златни кристали. Овде се уште се крие многу меласа, со препознатлив вкус кој е специјалитет на шеќерната трска. И оттука доаѓа и топлата сладост налик на мед и богатиот вкус на карамела.


Состав: Органски шеќер од трска демерара.


Складирање: Да се чува на суво и не премногу топло место.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1672 kJ/400 kcal

Јаглехидрати: 100 g

од кои шеќери: 100 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре