Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

URTEKRAM / ОРГАНСКО МАСЛО ОД ПЕЧЕН СУСАМ - 250 МЛ.

730 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 5765228345368


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Маслото од сусам направено од печено семе од сусам на Urtekram е вкусен додаток во изборот на масла во вашата кујна. Маслото од сусам може да издржи високи температури и може да се користи, меѓу другото, за разни јадења подготвени на вок тава или останати печени специјалитети. Јаткастиот вкус на маслото го прави погодно за маринирање на зеленчук или како ароматичен додаток во азиски преливи и салати.


- Органски производ


Состав: Масло од органски, печен сусам.


Алергени: Семе од сусам.


Складирање: Да се чува на темно и не премногу топло место.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 3393 kJ/825 kcal

Масти: 92 g

од кои заситени: 15 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре