Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

BABYBIO / ОРГАНСКО ПИРЕ ОД ЈАБОЛКО И ВАНИЛА - 2X130 ГР.

175 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3288131510705

Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Вкусни јаболка како закуска!

Сите знаеме за Њутн и јаболкото што му паднало на глава, тој го открил законот за универзална привлечност: Јаболко од Нова Аквитанија + Ванила = 100% рецепт за уживање. Мммм вашето бебе ќе ужива! За консумирање од +4 месеци!


- Произведено во Франција

- Без млеко

- Без глутен

- 100% овошје

- Без додаден шеќер


Начин на употреба: Послужете на собна температура. Не додавајте шеќер.


Складирање: Да се ​​чува на собна температура пред да се отвори. Добро затворено, може да се чува во фрижидер 48 часа.


Состав: Јаболка од Нова Аквитанија* 99,9%, Бурбон ванила во прав*.

*состојки од органско земјоделство


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 215 kJ/51 kcal

Масти: < 0,5 g

од кои заситени: < 0,1 g

Јаглехидрати: 12,1 g

од кои шеќери: 10,7 g

Растителни влакна: 1,1 g

Протеини: < 0,5 g

Сол: < 0,01 g

Натриум: < 5 mg

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре