Почитувани потрошувачи, ве известуваме дека од 10.05.2024 бесплатна достава следува за нарачки со износ поголем од 1500мкд. Ви благодариме за довербата! 💚

RADIANCE & ENERGY / SUCRÉ FRAPPÉ 2 ВО 1 МАСКА И ПИЛИНГ ЗА ЛИЦЕ – 150 МЛ.

915 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 3760343010285

ЧИСТЕЊЕ • ЕКСФОЛИРАЊЕ
ПРАВ ОД КАЈСИЈА • ЕКСТРАКТ ОД ГРЕЈПФРУТ • ЕКСТРАКТ ОД КРАСТАВИЦА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Сертифициран органски пилинг и маска за лице 2-во-1 што природно ја ексфолира кожата и длабински ја прочистува. Неговата вкусна текстура на мед и цитрус се трансформира во млеко при плакнење, за чиста и сјајна кожа!


- Еко-одговорно пакување кое е 100% рециклирано и може да се рециклира


Дали вашиот тен изгледа безживотно? Со оваа сертифицирана органска маска и пилинг за лице ефикасно ќе ги отстраните нечистотиите и ќе го вратите сјајот на вашето лице! Вистински енергетски шејкер за кожа на која и недостасува кислород, овој 100% природен пилинг заснован на екстракти од шеќер и семки од кајсија ќе ви помогне да ја обновите кожата и да ја изедначите текстурата на вашата кожа. Оставите да делува неколку моменти како маска пред да направите пилинг, за вистински момент на нега со вкусен мирис на цитрус.


Карактеристики:

- Вкусна текстура која се топи при нанесување на лице, додека при контакт со вода се трансформира во млеко.

- Неговата ефикасност е 2-во-1, како маска за лице која ја навлажнува и обновува кожата, или како пилинг за нежно ексфолирање и прочистување на кожата.

- Пакувањето е направено од рециклирана пластика од стари шишиња за млеко и која може да се рециклира, додека новото картонско куќиште е со сертификат FSC (од одржливо управувани шуми) рециклирано и може да се рециклира и кое користи -40% помалку картон!


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Еднаш или двапати месечно се нанесува на сува, исчистена кожа. Масирајте нежно со лесни кружни движења и оставете да делува 10 минути за да ја користите како маска. Исплакнете, а потоа нежно исушете ја кожата.


СОСТОЈКИ (INCI): HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, GLYCERIN, AQUA, SUCROSE LAURATE, PRUNUS ARMENIACA SEED POWDER*, HELIANTHUS ANUUS SEED OIL*, SUCROSE PALMITATE, HONEY*, CITRUS PARADISI FRUIT EXTRACT*, CUCUMIS SATIVUS FRUIT EXTRACT*, PARFUM , TOCOPHEROL, SODIUM LEVULINATE, SODIUM ANISATE, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, CITRIC ACID, GLYCINE SOJA OIL, BETA-CAROTENE, LIMONENE, CITRAL.

*состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре