LAB BIOME / ХИДРАТАНТНА МИЦЕЛАРНА ВОДА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 400 МЛ.

755 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318144566

ЧИСТИ • НАВЛАЖНУВА
ЕКСТРАКТ ОД КОРЕН НА БЛАГ БОЗ • ЕКСТРАКТ ОД АРТИЧКА МАЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД ЗЛАТЕН КОРЕН
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Мулти-активна хидратантна мицеларна вода за сите типови на кожа која нежно ја чисти кожата од шминка и разни видови на нечистотии. Ја остава кожата чиста и свежа во текот на денот. Погодна за употреба на очите.


АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

- 3X хијалуронска киселина

- Тројното дејство за сува кожа. Ефикасна хидратантна состојка која спречува појава на фини линии

- Пантенол 1%

- Идеална за обнова на кожата


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од производот на памучна подлога и нежно исчистете го лицето додека кожата не се исчисти целосно и не се отстранат шминката и нечистотиите.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, DECYL GLUCOSIDE, PANTHENOL, MALTODEXTRIN, LACTOBACILLUS FERMENT, SODIUM HYALURONATE, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACT, SACCHAROMYCES FERMENT LYSATE FILTRATE, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT, ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM EXTRACT*, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, TILIA CORDATA FLOWER WATER*, MYRICA GALE FLOWER/FRUIT/LEAF/TWIG EXTRACTWH, CALLUNA VULGARIS EXTRACTWH, THYMUS VULGARIS EXTRACTWH, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, CI 42051, CI 28440, PARFUM.

*состојки од органско земјоделство

(WH) органски деривати на диви собрани растенија

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре