LAB BIOME / ОТСТРАНУВАЧ НА ШМИНКА ЗА ОКОЛУ ОЧИ - 150 МЛ.

630 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318144573

ПРИРОДЕН СЈАЈ • НАВЛАЖНУВА
ЕКСТРАКТ ОД КОРЕН НА БЛАГ БОЗ • ЕКСТРАКТ ОД АРТИЧКА МАЛИНА • ЦВЕТНА ВОДА ОД ЛИПА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Отстранувач на шминка кој е погоден за чувствителна кожа, пределот околу очите и усните:

- Длабоко навлажнува

- Совршено се грижи за кожата, пределот околу очите и усните и дава природен сјај

- Специјално дизајниран за брзо и многу нежно отстранување на шминката од очите, а истовремено ја навлажнува и се грижи за нежната кожа околу очите, поддржувајќи чиста и здрава пауза од козметички препарати

- Погоден за употреба на очите


АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

- 3X хијалуронска киселина

- Тројното дејство за сува кожа. Ефикасна хидратантна состојка која спречува појава на фини линии

- Бакучиол 1%

- Безбедна билна состојка која придонесува за производство на колаген


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Добро протресете пред употреба. Нанесете мала количина од производот на памучна подлога и нежно исчистете од внатрешниот кон надворешниот дел на окото.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ISODODECANE, ISOPROPYL PALMITATE, DIPROPYLENE GLYCOL, BAKUCHIOL, MALTODEXTRIN, LACTOBACILLUS FERMENT, SODIUM HYALURONATE, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACT, SACCHAROMYCES FERMENT LYSATE FILTRATE, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT, ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM EXTRACT*, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, TILIA CORDATA FLOWER WATER*, MYRICA GALE FLOWER/FRUIT/LEAF/TWIG EXTRACTWH, CALLUNA VULGARIS EXTRACTWH, THYMUS VULGARIS EXTRACTWH, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, CI 28440, CI 42051, PARFUM. 

*состојки од органско земјоделство

(WH) органски деривати на диви собрани растенија

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре