LAB BIOME / ХИДРАТАНТЕН БАЛСАМ ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ НА ШМИНКА - 100 МЛ.

755 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318144597

НАВЛАЖНУВА • ОБНОВУВА
ЕКСТРАКТ ОД АРТИЧКА МАЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД ЗЛАТЕН КОРЕН • ЦВЕТНА ВОДА ОД ЛИПА

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Откријте ја магичната моќ на овој ефикасен производ, со природни состојки кои помагаат да се одржи кожата чиста и свежа цел ден. Оваа специфична рутина за отстранување шминка не ја иритира кожата. Не е погоден за очи. Хидратантниот балсам за отстранување на шминка:

- Ефикасно ја отстранува шминката

- Длабоко навлажнува

- Ја враќа заштитната бариера на кожата


АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

- Фосфолипиди

- Ја измазнува кожата и помага да се намали нејзината чувствителност

- Сквален 1%

Природно извлечен од растенија, ја зајакнува заштитната бариера на кожата и ја подобрува нејзината еластичност и тонус.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Масирајте го производот на влажна кожа, избегнувајќи го пределот околу очите. Исплакнете со млака вода.


СОСТОЈКИ (INCI): HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, GLYCERYL STEARATE, POLYGLYCERYL-10 OLEATE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, CERA ALBA, POLYGLYCERYL-3 COCOATE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, POLYGLYCERYL-6 RICINOLEATE, POLYGLYCERYL-6 CAPRYLATE, SQUALANE, VITIS VINIFERA SEED OIL, LECITHIN, PHOSPHOLIPIDS, GLYCINE SOJA OIL, GLYCOLIPIDS, GLYCINE SOJA STEROLS, TOCOPHERYL ACETATE, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACT, SACCHAROMYCES FERMENT LYSATE FILTRATE, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT, ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM EXTRACT*, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, TILIA CORDATA FLOWER WATER*, MYRICA GALE FLOWER/FRUIT/LEAF/TWIG EXTRACTWH, CALLUNA VULGARIS EXTRACTWH, THYMUS VULGARIS EXTRACTWH, AQUA, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM.

*состојки од органско земјоделство

(WH) органски деривати на диви собрани растенија

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре