LAB BIOME / ХИДРАТАНТНА ПРОЧИСТУВАЧКА ПЕНА ЗА ЛИЦЕ - 200 МЛ.

755 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (1)

Баркод: 4743318144610

ХИДРИРА • ЧИСТИ
ЕКСТРАКТ ОД ЗЛАТЕН КОРЕН • ЦВЕТНА ВОДА ОД ЛИПА • ЕКСТРАКТ ОД МАЈЧИНА ДУШИЦА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа ултра-нежна прочистувачка пена за лице е погодна за сите типови на кожа и обезбедува долготрајна хидратација. Нежно и внимателно го чисти лицето оставајќи го беспрекорно чисто. Погодна за употреба на очи. Хидратантната прочистувачка пена за лице:

- За комбинирана и мрсна кожа

- Чисти темелно

- Има лесна и течна текстура

- Идеална за луѓе кои сакаат да користат производи за пенење


АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

- Хијалуронска киселина

- Моќен навлажнувач на кожата кој спречува појава на фини линии

- Провитамин Б5

Идеална за поправка на кожата.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на влажна кожа, нежно масирајте и исплакнете со млака вода.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCAMIDOPROPYL BETAINE, GLYCERIN, COCO-GLUCOSIDE, MALTODEXTRIN, LACTOBACILLUS FERMENT, SODIUM HYALURONATE, PANTHENOL, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACT, SACCHAROMYCES FERMENT LYSATE FILTRATE, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT, ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM EXTRACT*, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, TILIA CORDATA FLOWER WATER*, MYRICA GALE FLOWER/FRUIT/LEAF/TWIG EXTRACTWH, CALLUNA VULGARIS EXTRACTWH, THYMUS VULGARIS EXTRACTWH, GLYCERYL OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, PROPYLENE GLYCOL, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, CI 42051, CI 28440, PARFUM.

*состојки од органско земјоделство

(WH) органски деривати на диви собрани растенија

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

МОНИКА АНГЕЛОВА
30/01/2024
.

Поврзани производи

Најгоре