LAB BIOME / ХИДРАТАНТЕН ТОНИК ЗА ЛИЦЕ СО ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА - 200 МЛ.

780 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318144627

ЧИСТИ • СМИРУВА
ЕКСТРАКТ ОД АРТИЧКА МАЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД ЗЛАТЕН КОРЕН • ЦВЕТНА ВОДА ОД ЛИПА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Благодарение на специјалната формула, базирана на органски состојки, овој хидратантен тоник за лице со хијалуронска киселина длабински ја хидрира и го изедначува тонот на кожата, давајќи инстантно чувство на удобност. Хидратантниот тоник за лице со хијалуронска киселина:

- Длабински чисти

- Ја смирува кожата по чистењето

- Навлажнува

- Додава природен сјај


АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

- 3X хијалуронска киселина

- Тројното дејство за сува кожа. Ефикасна хидратантна состојка која спречува појава на фини линии

- Сквалан

Природно извлечен од растенија, ја зајакнува заштитната бариера на кожата и ја подобрува нејзината еластичност и тонус.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете со памучна подлога и нежно чистете го лицето и вратот 1-2 пати на ден. Не плакнете. Може да се појави природен талог. Добро протресете пред употреба.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, MALTODEXTRIN, LACTOBACILLUS FERMENT, SODIUM HYALURONATE, SQUALANE, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACT, SACCHAROMYCES FERMENT LYSATE FILTRATE, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT, ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM EXTRACT*, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, TILIA CORDATA FLOWER WATER*, MYRICA GALE FLOWER/FRUIT/LEAF/TWIG EXTRACTWH, CALLUNA VULGARIS EXTRACTWH, THYMUS VULGARIS EXTRACTWH, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-6 OLEATE, SODIUM SURFACTIN, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, CI 28440, CI 42051, PARFUM.

*состојки од органско земјоделство

(WH) органски деривати на диви собрани растенија

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре