Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

LAB BIOME / БАЛАНСИРАЧКА МИЦЕЛАРНА ВОДА ЗА ЛИЦЕ ЗА МРСНА И КОМБИНИРАНА КОЖА - 400 МЛ.

755 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318144559

ОТСТРАНУВА • ЧИСТИ
ЕКСТРАКТ ОД СИБИРСКИ ЖЕНШЕН • ЕКСТРАКТ ОД НАНЕ • ЕКСТРАКТ ОД МАЈЧИНА ДУШИЦА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Супер мултифункционална мицеларна вода се во едно, која лесно ја отстранува шминката, нечистотиите и маснотијата од кожата. Видливо го намалува сјајот и помага да се исчистат порите. Погоден за употреба на очите. Балансирачката мицеларна вода за лице: 

- За комбинирана и мрсна кожа

- Ја отстранува шминката 

- Чисти

- Длабоко ги прочистува порите


АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

- Ниацинамид 1%

- Помага да се минимизира појавата на проширени пори и ги омекнува фините линии

- Салицилна киселина

Го намалува таложењето на нечистотии во порите и воспалението на кожата


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од производот на памучна подлога и нежно исчистете го лицето додека кожата не се исчисти целосно и не се отстранат шминката и нечистотиите.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, DECYL GLUCOSIDE, NIACINAMIDE, MALTODEXTRIN, LACTOBACILLUS FERMENT, SALICYLIC ACID, LACTIC ACID, ARTEMISIA VULGARIS EXTRACT, SACCHAROMYCES FERMENT LYSATE FILTRATE, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACT, SACCHAROMYCES FERMENT LYSATE FILTRATE, SOPHORA FLAVESCENS EXTRACT*, ELEUTHEROCOCCUS SENTICOSUS EXTRACT*, ACANTHOPANAX SENTICOSUS ROOT EXTRACT, MENTHA PIPERITA LEAF EXTRACT*, MYRICA GALE FLOWER/FRUIT/LEAF/TWIG EXTRACTWH, CALLUNA VULGARIS EXTRACTWH, THYMUS VULGARIS EXTRACTWH, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, CI 42051, PARFUM, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, LIMONENE.

*состојки од органско земјоделство

(WH) органски деривати на диви собрани растенија

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре