LAB BIOME / RETINOL THERAPY ДНЕВНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ - 50 МЛ.

755 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318144665

НАВЛАЖНУВА • НЕГУВА
ЕКСТРАКТ ОД БОРОВИНКА • ЕКСТРАКТ ОД БРУСНИЦА • ЕКСТРАКТ ОД КОПРИВА

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Ова е вашата оптимална нега за одржување на младоста и убавината на вашата кожа. Концентрираната формула базирана на ретинол има навлажнувачки, негувачки и подмладувачки ефекти, давајќи на кожата мекост, мазност, еластичност и ги намалува брчки. Пронајдена е „временската машина“ за вашата кожа!КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина наутро на чиста и сува кожа.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PANTHENOL, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, MALTODEXTRIN, LACTOBACILLUS FERMENT, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT, HYDROLYZED RICE PROTEIN, SUPEROXIDE DISMUTASE, GLYCINE SOJA PROTEIN, DIPEPTIDE DIAMINOBUTYROYL BENZYLAMIDE DIACETATE, VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT EXTRACT*, VACCINIUM MACROCARPON FRUIT EXTRACT*, ELEUTHEROCOCCUS SENTICOSUS EXTRACTWH, SCHISANDRA CHINENSIS FRUIT EXTRACTWH, URTICA DIOICA EXTRACT*, MORUS NIGRA FRUIT EXTRACT*, AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTWH, SODIUM HYALURONATE, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PHENOXYETHANOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM DEXTRAN SULFATE, CITRIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, PARFUM, CI 77891, MICA, ALPHA-ISOMETHYL IONONE.

*состојки од органско земјоделство

(WH) органски деривати на диви собрани растенија

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре