LAB BIOME / PHITO-RETINOL НАЛЕПНИЦИ ЗА ОКОЛУ ОЧИ ПРОТИВ ПЕРНИЧИЊА И ТЕМНИ КРУГОВИ - x60

755 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318144696

ХИДРИРА • ОБНОВУВА
ЕКСТРАКТ ОД АРТИЧКА МАЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД ЗЛАТЕН КОРЕН • ЦВЕТНА ВОДА ОД ЛИПА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овие налепници за околу очи помагаат брзо да се елиминира недостатокот на сон и да се освежи вашиот изглед. Го отстрануваат отокот и интензивно ја хидрираат кожата, притоа даваат природен сјај и ја враќаат еластичноста на кожата околу очите.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ги налепниците под пределот околу очите. Оставете ги 5-10 минути и потоа извадете ги. Избегнувајте директен контакт со очите. Нежно нанесете го преостанатиот серумски остаток на областа околу очите. На крај нанесете од Lab Biome Kремата за околу очи против перничиња и темни кругови. Погодни за секојдневна употреба.


СОСТОЈКИ (INCI): HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, GLYCERYL STEARATE, POLYGLYCERYL-10 OLEATE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, CERA ALBA, POLYGLYCERYL-3 COCOATE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, POLYGLYCERYL-6 RICINOLEATE, POLYGLYCERYL-6 CAPRYLATE, SQUALANE, VITIS VINIFERA SEED OIL, LECITHIN, PHOSPHOLIPIDS, GLYCINE SOJA OIL, GLYCOLIPIDS, GLYCINE SOJA STEROLS, TOCOPHERYL ACETATE, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACT, SACCHAROMYCES FERMENT LYSATE FILTRATE, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT, ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM EXTRACT*, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, TILIA CORDATA FLOWER WATER*, MYRICA GALE FLOWER/FRUIT/LEAF/TWIG EXTRACTWH, CALLUNA VULGARIS EXTRACTWH, THYMUS VULGARIS EXTRACTWH, AQUA, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM.

*состојки од органско земјоделство

(WH) органски деривати на диви собрани растенија

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре