MATCHA MOJITO / ОСВЕЖУВАЧКИ ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО - 250 МЛ.

300 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318144030

ПОДМЛАДУВА • ОБНОВУВА
ШЕА ПУТЕР • ЕКСТРАКТ ОД ЛИМЕТА • ЕКСТРАКТ ОД ЦВЕТ НА ПЕПЕРУТКА ГРАШОК
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Комбинацијата од органски екстракти од мача и лимета помага да се смири и разбуди кожата. Овој пилинг за тело ефикасно ја подмладува и обновува кожата, додека истовремено ја зајакнува и освежува. Мачата има 137 пати повеќе антиоксиданси во споредба со обичниот зелен чај. Ја зајакнува циркулацијата на крвта во кожата, давајќи и блесок. Лиметата му обезбедува на вашето тело хидратација и витамин Ц, промовирајќи младешка и освежена кожа.


- Погоден за сите типови на кожа

- Вегански сертифициран производ од страна на "The Vegan Society"


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со кружни движења, а потоа исплакнете темелно.  За постигнување на најдобри резултати користете 2-3 пати неделно.


СОСТОЈКИ (INCI): SODIUM CHLORIDE, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, AQUA, COCAMIDOPROPYL BETAINE, CITRUS AURANTIFOLIA FRUIT EXTRACT*, CLITORIA TERNATEA FLOWER EXTRACT, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 19140, CI 42090. 

*состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре